Polski symulator amerykańskiego gliny – Beat Cop

Kto z nas będąc małym nie marzył o byciu policjantem, takim jak John McClane czy Tommy Lee Jones w „Ściganym”? No dobrze, może nie wszyscy, ale na pewno znajdą się tacy. Myśląc o grach, które pozwalają nam wcielić się z policjanta jedyne co widzę to „L.A. Noire” autorstwa wielkiego R czy Sleeping Dogs Square Enix  (nie wspominam tu o różnorakich symulatorach policji… z wiadomych powodów).

Jednak Beat Cop polskiego studia Pixel Crow to nie gra akcji a pixelartowa przygodówka point’n’click. Gra podzielona na dnie, które są nowymi poziomami z nowymi wytycznymi. Wcielamy się w niej w Jacka Kelly’ego, detektywa policji oskarżonego o zabójstwo i zdegradowanego do roli 'krawężnika’ na nowojorskich ulicach. Zdegradowanie głównego bohatera pozwala się zmierzyć z problemami dnia codziennego – tu zaginiony kotek, tu kradzież w sklepie. Gra jest nieliniowa a co za tym idzie, różne wybory gracza prowadzą do różnych zakończeń. Mimo, że porusza się niejako poważne tematy, wszak jesteśmy policjantem i nieraz zdarzy nam się badać sprawę morderstwa, to gra emanuje humorem różnego typu – od nazwisk przy dzwonkach, przez gry słowne po wszelakie inne nawiązania.

Beat Cop

Moim zdaniem jest to rozgrywka idealna na krótkie sesje. Ale (zawsze jest jakieś ale) jak często się zdarza przy tego typu małych produkcjach łatwo się złapać na syndromie jeszcze jednego dnia, stąd niekiedy „krótka” sesja przerodzi się w godzinną. Mimo to, polecam nowe dzieło Pixel Crow nawet dla laików point’n’click, takich jak ja. Tak na marginesie, wydaje mi się, że ta gra była by idealna na sprzęt przenośny – cały interface wygląda jakby pod to był szykowany.


Pamiętaj, aby przed zakupem zawsze sprawdzać cenę → Najniższe ceny gier znajdziesz na Ceneo.
Kupując za pośrednictwem naszego linku wspierasz rozwój naszego portalu, dziękujemy!


Dzięki, że doceniłeś nasz wkład i przeczytałeś ten wpis do końca! Jesteś częścią naszej społeczności i to od Ciebie zależą nasze dalsze kroki. Możesz nam pomóc:

  • zostawiając komentarz - wiele się nie napracujesz, a my dowiemy się na czym Ci zależy,
  • polub nasz fanpage na Facebooku, żebyś z łatwością otrzymywał informacje o naszej działalności,
  • daj znać znajomym - razem stworzymy wielką społeczność "Testerów Gier",
  • zasubskrybuj nasz kanał YouTube jeżeli chciałbyś, abyśmy publikowali więcej filmów.

raNn

Od młodości zakochany w grach, wychowany na FPSach. Gram głównie na PC i PS4, ale jestem też dumnym posiadaczem kolekcji sprzętów Sony od PS1 do PS4 i handheldów. Poza grami interesuje się serialami, muzyką i horrorami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *