Manor Lords na nowym gameplay’u!

Manor Lords to debiutancki projekt jednoosobowego studia Slavic Magic. Studio postanowiło opublikować kolejny gameplay, który przybliża nam trochę główne założenia tej świetnie zapowiadającej się strategii.

Manor Lords to gra strategiczna osadzona w średniowiecznych realiach, w której skupiamy się głównie na budowaniu i rozwijaniu naszego miasta oraz na toczeniu bitew i kierowaniu naszym wojskiem. Akcję obserwujemy przede wszystkim w rzucie izometrycznym, co nie oznacza, że gracz nie ma żadnej kontroli nad kamerą.

Rozgrywka została podzielona na dwie części:

 • Strategiczną, w której zarządzamy naszym miastem poprzez stawianie kolejnych budowli oraz rozwój już tych istniejących. Warto wspomnieć tutaj o tym, że tytuł przywiązuję ogromną wagę do realizmu, stąd też lokum naszego miasta ma tu ogromne znaczenie (pod uwagę należy brać chociażby rzeźbę terenu, czy też kontakt ze szlakami handlowymi)
 • Taktyczną, w której skupiamy się głównie na bitwach, które rozgrywają się w czasie rzeczywistym (system znany np. z serii Total War). W grze mamy do dyspozycji kilka rodzajów jednostek takich jak łucznicy, oraz lekką i ciężką piechotę.

Wstępnie, Manor Lords zadebiutuje już w 2020 roku w trybie wczesnego dostępu.

Co sądzicie o debiutanckiej produkcji studia Slavic Magic? Osobiście jestem pod dużym wrażeniem tego, jak prezentuje się gra. Pozostaje nam z nadzieją patrzeć w przyszłość i cierpliwie wyczekiwać kolejnych informacji odnośnie Manor Lords. Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie!

Poniżej znajdziecie wymagania systemowe:

MINIMALNE:

 • Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego
 • System operacyjny: Windows 10
 • Procesor: Intel Core i5-3470, AMD FX 6350
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce 670 GTX or AMD Radeon R9 285
 • Miejsce na dysku: 30 GB dostępnej przestrzeni

ZALECANE:

 • Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego
 • System operacyjny: Windows 10
 • Procesor: Intel Core i5 4690K, AMD Ryzen 5 1400
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce 1070 GTX or AMD Radeon RX 5700
 • Miejsce na dysku: 30 GB dostępnej przestrzeni

Źródło


Pamiętaj, aby przed zakupem zawsze sprawdzać cenę → Najniższe ceny gier znajdziesz na Ceneo.
Kupując za pośrednictwem naszego linku wspierasz rozwój naszego portalu, dziękujemy!


Dzięki, że doceniłeś nasz wkład i przeczytałeś ten wpis do końca! Jesteś częścią naszej społeczności i to od Ciebie zależą nasze dalsze kroki. Możesz nam pomóc:

 • zostawiając komentarz - wiele się nie napracujesz, a my dowiemy się na czym Ci zależy,
 • polub nasz fanpage na Facebooku, żebyś z łatwością otrzymywał informacje o naszej działalności,
 • daj znać znajomym - razem stworzymy wielką społeczność "Testerów Gier",
 • zasubskrybuj nasz kanał YouTube jeżeli chciałbyś, abyśmy publikowali więcej filmów.

Seweryn Kułak

Pasjonat gier komputerowych. Od dziecka ogrywa różne tytuły: od prostych symulatorów, po skomplikowane RPG i RTS. Z wykształcenia tłumacz j. angielskiego, który liczy, że kiedyś uda mu się zostać profesjonalnym tłumaczem gier komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *