Najlepsze (i te trochę mniej) matki z gier!

Dzień matki to wyjątkowy moment w roku. Celebrujemy dziś nasze relacje z kobietami, które nas wychowały, lub po prostu zasłużyły na to, by nazywać je mamą. Bohaterom naszych ulubionych gier pojęcie „mamy” również nie jest obce. Dlatego też przyjrzymy się dziś najlepszym i najgorszym przykładom matek w grach!

Artykuł zawiera spoilery do następujących gier: Street Fighter 2, God of War (PS4).

Samantha – Street Fighter


Kiedy spojrzymy na Blankę, nasunąć może nam się jedno stwierdzenie „Tylko matka może pokochać taką twarz”. Tak też właściwie się stało. Pod koniec kampanii Blanki z drugiej części Street Fightera naszym oczom ukazuje się starsza kobieta. Jak się szczęśliwie okazuje, jest to matka Blanki, która poszukiwała swojego zaginionego syna przez lata. Matczyna miłość prowadziła tę kobietę, aż w końcu udało jej się odnaleźć swojego syna. Zresztą, czyż nie wyglądają oni razem słodko?

Matka – Pokemon


Wypuszczenie swojego dziesięcioletniego dziecka w podróż po całym kontynencie, który opanowany jest przez niekiedy agresywne stworzenia, brzmi jak bardzo zły pomysł, prawda? Otóż, według naszej pokemonowej mamy, nic bardziej mylnego. Taka podróż to przecież część dorastania. Ewentualne odniesione rany przez dziecko to nic w porównaniu z przygodą, jaką może przeżyć! Myślę, że pokemonowa mama powinna przeczytać parę poradników o tym, jak być dobrą rodzicielką.

Freya – God of War


Kompletnym przeciwieństwem pokemonowej mamy jest bogini Freya z najnowszej odsłony serii God of War. W przeciwieństwie do jej mitologicznego odpowiednika, urodziła ona syna Baldura. Syna, którego tak pokochała, że przerażała ją myśl o jego śmierci. Rzuciła więc na niego zaklęcie, które sprawiło, że Baldur nie mógł zostać zraniony w żaden sposób (Nie licząc jednej rzeczy). Niestety utracił przy tym możliwość odczuwania czegokolwiek. Freya tak martwiła się o swego syna, że była w stanie odebrać mu jakąkolwiek przyjemność z życia. Cóż, nie jest to postawa godna pochwały.

Pingwinia Mama – Super Mario 64


“Egad! Moje dziecko! Widziałeś moje dziecko? To najdroższe dziecko na całym świecie. (Mówią, że ma mój dziób)… Po prostu nie pamiętam, gdzie ją zostawiłam”. Takimi słowami wita nas Pingwinia Mama z Super Mario 64. Mimo że przez swoją niezdarność zgubiła po drodze własne dziecko, gotowa jest odnaleźć je za wszelką cenę, lub po prostu posłać wąsatego hydraulika na poszukiwania. Może i Pingwinia Mama nie jest najlepszym przykładem dbającej matki, jednakże miłości do dziecka odmówić jej nie można!

Toriel – Undertale


Nie każda mama musi być tą biologiczną. W Undertale mamy okazję już na samym początku spotkać potwora, który otoczy nas matczyną miłością. Toriel opiekuje się naszym bohaterem po tym, jak wpadł on do dziury prowadzącej do świata potworów. Co za tym idzie, mimo iż postać gracza należy do zupełnie innego gatunku niż Toriel, to jest ona gotowa zaopiekować się nami bez względu na wszystko i wprowadzić nas w świat, do którego niefortunnie trafiliśmy. To dopiero nazywa się matczyna miłość.

Matka – The Binding of Isaac


Co jeżeli matka, która miała się nami opiekować, zamieni się w morderczą psychopatkę? Na to pytanie odpowiada przykład matki z The Binding of Isaac. Kochana mamusia Isaaca stwierdziła, że jej syn powinien zostać złożony w ofierze bóstwu. Cóż, nie jest to ewidentnie przykład dobrego rodzicielstwa. Zmuszony do ucieczki syn ma w pewnym momencie okazję do zemsty, nie pozostaje więc on dłużny matce. Jak widać, cała Isaacowa rodzina nie świeci przykładem dobrego wychowania.

Mama Ness’a – Earthbound


W historii gier nie znajdziemy lepszego przykładu idealnej matki. Mama Ness’a jest kochającą kobietą, która gotowa jest wesprzeć swojego syna bez względu na wszystko. Niejednokrotnie udzieli mu też dobrej rady odnośnie zdrowia czy wielu innych podstawowych rzeczy. Kiedy trzeba, rzuci też wszystko i przyrządzi synowi pyszny obiad, aby ten mógł zregenerować swoją energię. Czyż nie jest to mama idealna?

Wszystkiego najlepszego z okazji dnia matki!

W grach nie często przewija się temat mamy. Jednakże nie oznacza to, że możemy zapominać o wszystkich tych wspaniałych kobietach, które pojawiły się w naszym życiu. Pamiętajcie więc, aby w ten wyjątkowy dzień złożyć życzenia, lub po prostu wspomnieć kogoś, kogo mogliśmy nazwać mamą.

Przy okazji, jeśli nie mieliście jeszcze okazji, to koniecznie przeczytajcie naszą najnowszą recenzję Astral Chain!


Pamiętaj, aby przed zakupem zawsze sprawdzać cenę → Najniższe ceny gier znajdziesz na Ceneo.
Kupując za pośrednictwem naszego linku wspierasz rozwój naszego portalu, dziękujemy!


Dzięki, że doceniłeś nasz wkład i przeczytałeś ten wpis do końca! Jesteś częścią naszej społeczności i to od Ciebie zależą nasze dalsze kroki. Możesz nam pomóc:

  • zostawiając komentarz - wiele się nie napracujesz, a my dowiemy się na czym Ci zależy,
  • polub nasz fanpage na Facebooku, żebyś z łatwością otrzymywał informacje o naszej działalności,
  • daj znać znajomym - razem stworzymy wielką społeczność "Testerów Gier",
  • zasubskrybuj nasz kanał YouTube jeżeli chciałbyś, abyśmy publikowali więcej filmów.

Robert Pytlak

Konsolowiec z dziada pradziada. Grę uznaje za skończoną, dopiero gdy wbije platynę. Pisał już o wszystkim oprócz modzie. Git Gud and Praise the Sun!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *