Premiera World of Warcraft Classic – Kolejki do questów, przepełnione serwery oraz milionowa oglądalność

Minutę po północy wystartował najnowszy projekt Blizzarda – World of Warcraft Classic, który dla fanów serii był długo wyczekiwany. Dla niewtajemniczonych jest to wersja popularnej gry, która odtwarza oryginalny świat WoW’a sprzed wielu aktualizacji i dodatków. Mimo wielkiego premierowego sukcesu nie odbyło się niestety od masy problemów..

Tuż po oficjalnym starcie gry zdarzyło się to, co raczej każdy przewidywał – masowe kolejki na serwer gry. Aby dostać się do swojej ulubionej produkcji, gracze byli zmuszeni czekać od 2 do 3 godzin (zresztą taki stan rzeczy nadal ma miejsce). Nawet postawione dzień przed dodatkowe serwery ostatecznie nie wystarczyły. Gdy już fan wreszcie dołączy do rozgrywki, musi pogodzić się z kolejnym problemem, czyli przepełnionymi serwerami i oczekiwaniami na questy.

Kilkanaście dni przed premierą studio uruchomiło możliwość rezerwacji nazw dla postaci, aby przewidzieć jakim zainteresowaniem cieszyć się będą poszczególne serwery. Mimo to Blizzard nie dał rady przygotować się na takie oblężenie, które jest z tym związane. Dodatkowo usunięto limit posiadania maksymalnie trzech postaci w rozgrywce na jednym koncie. Łącznie można ich mieć pięćdziesiąt (po 10 na jednym serwerze).

WoW Classic nie obył się bez problemów również wśród platform streamingowych. Tuż po premierze na Twitch’u padł rekord oglądalności – 1 137 604 widzów! Aktualnie utrzymują się o połowę niższe notowania, choć to i tak bardzo duży sukces. Dla zainteresowanych informujemy, że do rozgrywki potrzebny jest standardowy abonament.


Pamiętaj, aby przed zakupem zawsze sprawdzać cenę → Najniższe ceny gier znajdziesz na Ceneo.
Kupując za pośrednictwem naszego linku wspierasz rozwój naszego portalu, dziękujemy!


Dzięki, że doceniłeś nasz wkład i przeczytałeś ten wpis do końca! Jesteś częścią naszej społeczności i to od Ciebie zależą nasze dalsze kroki. Możesz nam pomóc:

  • zostawiając komentarz - wiele się nie napracujesz, a my dowiemy się na czym Ci zależy,
  • polub nasz fanpage na Facebooku, żebyś z łatwością otrzymywał informacje o naszej działalności,
  • daj znać znajomym - razem stworzymy wielką społeczność "Testerów Gier",
  • zasubskrybuj nasz kanał YouTube jeżeli chciałbyś, abyśmy publikowali więcej filmów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *