fbpx

Moderator kanałów Overwatcha wyrzucony ze społeczności za udostępnianie nagich zdjęć

Jak to się czasem dziwnie składa, że w społeczności, na eksponowanych stanowiskach, zdarzają się ludzie, którzy w przeszłości dopuszczali się prawdziwych podłości. Uncleswagg jest jednym z nich.

Są rzeczy, których społeczność nie wybacza. Rozsyłanie tak zwanego “revenge porn” (czyli np. nagich zdjęć dziewczyn, na których mści się w ten sposób były chłopak) jest jednym z nich. A to właśnie robił Uncleswagg, człowiek, który od paru lat moderował Twitcha Overwatcha i był rozpoznawalny w środowisku. W swoim oświadczeniu Blizzard zapowiedział, że nie był on nigdy przez nich zatrudniony, a swoją pracę wykonywał fanowsko. Tak czy inaczej, uprawnienia mu odebrali i dodali, że nękanie jest tym typem zachowań, które są przez nich traktowane bardzo serio. Uncleswagg był moderatorem, który bardzo aktywnie walczył z rasizmem i seksizmem – czyżby była to próba rehabilitacji za to, co robił?

Mężczyznę oskarżyła Cher Scarlett, dawna pracownica Blizzarda. Swego czasu do sieci wyciekły jej nagie zdjęcia i chociaż pierwotnie udało się je zdjąć, to Uncleswagg – który był w ich posiadaniu – wysyłał je dalej. Kontaktowała się z nim, prosiła, by tego nie robił, ale był nieugięty i dumny z tego, co czyni. Tutaj możecie przeczytać jej historię.

Teraz dumny nie jest. Opublikował nawet oświadczenie, w którym zawarł informacje, że był zgorzkniałym, złym człowiekiem, który zachowywał się podle. Następnie przeprosił publicznie samą Scarlett, ale społeczność nie chce mieć już z nim w ogóle do czynienia. Ludzie na Twitterze piszą mu, żeby sobie poszedł i nigdy nie wracał.

Uważacie, że słusznie?

źródło: PCGamer

Emilia Wyciślak

Polonistka, entuzjastka fantastyki, graczka RPG. W wolnym czasie, którego nie posiadam, pochłaniam dziesiątki książek, gier, filmów i seriali.

Emilia Wyciślak

Emilia Wyciślak

Polonistka, entuzjastka fantastyki, graczka RPG. W wolnym czasie, którego nie posiadam, pochłaniam dziesiątki książek, gier, filmów i seriali.