Moderator kanałów Overwatcha wyrzucony ze społeczności za udostępnianie nagich zdjęć

Jak to się czasem dziwnie składa, że w społeczności, na eksponowanych stanowiskach, zdarzają się ludzie, którzy w przeszłości dopuszczali się prawdziwych podłości. Uncleswagg jest jednym z nich.

Są rzeczy, których społeczność nie wybacza. Rozsyłanie tak zwanego „revenge porn” (czyli np. nagich zdjęć dziewczyn, na których mści się w ten sposób były chłopak) jest jednym z nich. A to właśnie robił Uncleswagg, człowiek, który od paru lat moderował Twitcha Overwatcha i był rozpoznawalny w środowisku. W swoim oświadczeniu Blizzard zapowiedział, że nie był on nigdy przez nich zatrudniony, a swoją pracę wykonywał fanowsko. Tak czy inaczej, uprawnienia mu odebrali i dodali, że nękanie jest tym typem zachowań, które są przez nich traktowane bardzo serio. Uncleswagg był moderatorem, który bardzo aktywnie walczył z rasizmem i seksizmem – czyżby była to próba rehabilitacji za to, co robił?

Mężczyznę oskarżyła Cher Scarlett, dawna pracownica Blizzarda. Swego czasu do sieci wyciekły jej nagie zdjęcia i chociaż pierwotnie udało się je zdjąć, to Uncleswagg – który był w ich posiadaniu – wysyłał je dalej. Kontaktowała się z nim, prosiła, by tego nie robił, ale był nieugięty i dumny z tego, co czyni. Tutaj możecie przeczytać jej historię.

Teraz dumny nie jest. Opublikował nawet oświadczenie, w którym zawarł informacje, że był zgorzkniałym, złym człowiekiem, który zachowywał się podle. Następnie przeprosił publicznie samą Scarlett, ale społeczność nie chce mieć już z nim w ogóle do czynienia. Ludzie na Twitterze piszą mu, żeby sobie poszedł i nigdy nie wracał.

Uważacie, że słusznie?

źródło: PCGamer


Pamiętaj, aby przed zakupem zawsze sprawdzać cenę → Najniższe ceny gier znajdziesz na Ceneo.
Kupując za pośrednictwem naszego linku wspierasz rozwój naszego portalu, dziękujemy!


Dzięki, że doceniłeś nasz wkład i przeczytałeś ten wpis do końca! Jesteś częścią naszej społeczności i to od Ciebie zależą nasze dalsze kroki. Możesz nam pomóc:

  • zostawiając komentarz - wiele się nie napracujesz, a my dowiemy się na czym Ci zależy,
  • polub nasz fanpage na Facebooku, żebyś z łatwością otrzymywał informacje o naszej działalności,
  • daj znać znajomym - razem stworzymy wielką społeczność "Testerów Gier",
  • zasubskrybuj nasz kanał YouTube jeżeli chciałbyś, abyśmy publikowali więcej filmów.

Emilia Wyciślak

Polonistka, entuzjastka fantastyki, graczka RPG. W wolnym czasie, którego nie posiadam, pochłaniam dziesiątki książek, gier, filmów i seriali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *