Netflix nakręci nowy serial o Wiedźminie!

Netflix zamierza nakręcić serial na podstawie Sagi o wiedźminie. Stało się.

Producentami wykonawczymi serialu będą Sean Daniel i Jason Brown (The Expanse). Wspólnie z nimi będzie pracować Tomasz Bagiński oraz Jarosław Sawko. Bagiński stanie za kamerą przynajmniej w jednym odcinku każdego sezonu

Ciekawe jest to, że sam Andrzej Sapkowski będzie współpracował z twórcami jako konsultant kreatywny. Sapkowski powiedział:

Cieszę się, że Netflix stworzy adaptację moich opowiadań dla fanów, zachowując wierność materiałowi źródłowemu i motywom, pisaniu których poświęciłem ponad trzydzieści lat. Jestem niezmiernie zadowolony z naszej współpracy i zespołu, któremu przypadło zadanie ożywienia bohaterów moich książek.

Nie jest jeszcze pewne, o czym dokładnie będzie fabuła. Sean Daniel i Jason Brown powiedzieli:

Saga o wiedźminie opowiada o niekonwencjonalnej rodzinie, która walczy razem o prawdę w niebezpiecznym świecie. Bohaterowie są oryginalni, zabawni i wciąż zaskakują, nie możemy się więc doczekać, kiedy pokażemy ich przygody w serwisie Netflix, który jest idealną platformą dla takich historii.

Niestety, tego rodzaju wyśmienitych animacji nie zobaczymy. A szkoda.

Tomasz Bagiński oraz Jarosław Sawko komentują:

W tych książkach jest głębia moralna i intelektualna, która wykracza poza ramy gatunku. To opowieść o dzisiejszych czasach i ich wyzwaniach skryta pod płaszczykiem fantasy. To opowieść o nas – o potworze i bohaterze tkwiącym w każdym z nas.

Niestety, nieznana jest jeszcze data premiery, dalszych wyborów reżyserskich, ani tym bardziej aktorów.

W ramach ciekawostki, podrzucam trailer filmu „Pół Wieku Poezji Później” – fanowskiej produkcji opartej o książki Andrzeja Sapkowskiego. Co ciekawe, w rolę Jaskra (?) znów wcieli się Zbigniew Zamachowski.


Pamiętaj, aby przed zakupem zawsze sprawdzać cenę → Najniższe ceny gier znajdziesz na Ceneo.
Kupując za pośrednictwem naszego linku wspierasz rozwój naszego portalu, dziękujemy!


Dzięki, że doceniłeś nasz wkład i przeczytałeś ten wpis do końca! Jesteś częścią naszej społeczności i to od Ciebie zależą nasze dalsze kroki. Możesz nam pomóc:

 • zostawiając komentarz - wiele się nie napracujesz, a my dowiemy się na czym Ci zależy,
 • polub nasz fanpage na Facebooku, żebyś z łatwością otrzymywał informacje o naszej działalności,
 • daj znać znajomym - razem stworzymy wielką społeczność "Testerów Gier",
 • zasubskrybuj nasz kanał YouTube jeżeli chciałbyś, abyśmy publikowali więcej filmów.

raNn

Od młodości zakochany w grach, wychowany na FPSach. Gram głównie na PC i PS4, ale jestem też dumnym posiadaczem kolekcji sprzętów Sony od PS1 do PS4 i handheldów. Poza grami interesuje się serialami, muzyką i horrorami.

One thought on “Netflix nakręci nowy serial o Wiedźminie!

 • 17 maja 2017 o 22:06
  Permalink

  To był dopiero serial! Już od pierwszych minut potrafił wywołać zażenowanie u widza. Scena ze smokiem? Miód dla moich oczu.
  Dacie wiarę, że Katedra Bagińskiego oraz serial Wiedźmin powstały w 2002 roku? Chociaż… Gdyby Tomek zatrudnił Żebrowskiego to fundusze na efekty specjalne pewnie też by mu się skończyły.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *