Nintendo Switch ma kilka wad technicznych

Problemy z konsolą

Jak widać, nie wszystko złoto, co się świeci. Użytkownicy Nintendo Switch musieli zmierzyć się z szeregiem trudności technicznych wkrótce po ukazaniu się ich wymarzonej konsoli. Niektóre egzemplarze okazały się zwyczajnie uszkodzone lub zepsute, wielu z użytkujących musiało więc zmierzyć się z legendarnym, niebieskim ekranem śmierci. W sieci pojawia się całkiem dużo innych, mniejszych skarg i narzekań.

nintendo switch wady

nintendo switch wady

Oczywiście, w dniu premiery, przy tak dużym obłożeniu nie dało się tego rzecz jasna uniknąć, toteż grono niezadowolonych osób jest całkiem niemałe. Nie tyczy się to nawet tylko tego, że niektóre egzemplarze są wadliwe – ludziom nie podoba się też fakt, że konsola wyprzedała się w dość szybkim tempie, znikając tym samym z półek sklepowych.

W internecie do teraz krążą różne zdjęcia, pokazujące takie uszkodzone konsole Nintendo Switch. Wielu ludzi kontaktuje się od razu ze wsparciem technicznym Nintendo, ale jedyne, co mogą często zrobić, to po prostu wymienić urządzenie – to na szczęście działa, ale ilość nerwów poświęcona na dotarcie do tego punktu jest po prostu bardzo duża.

Źródło problemów z konsolami jest jak na razie nieznane. Fani teoretyzują, że wszystko może być winą przeciążenia serwerów w związku z pierwszym dniem. Inni sądzą, że po prostu któraś partia była bardziej wadliwa od reszty.

Więcej trudności

Niektóre ekrany mają inny problem – robią się pomarańczowe. Na to pomaga, jednakowoż, reset danego systemu, jak odkryli użytkownicy Reddita. Inni fani Nintendo Switch mieli problem z migającym ekranem, nie dało się tego nijak naprawić i potrzebowali oni wymiany sprzętu.

Kolejne problemy tyczą się już podłączania Switcha, nie samego urządzenia. Po tygodniu używania w stacji dokującej, u dołu ekranu pojawiają się rysy. Wygląda na to, że winą jest sama budowa owej stacji. Nie jest ona wyściełana niczym miękkim, toteż bardziej niezgrabni gracze, którzy nie trafią w port USB mogą zmierzyć się z dużym problemem, jakim jest właśnie otarcie Switch.

Istnieje też podobno problem z lewym JoyConem – tym Nintendo stara się zająć możliwie jak najszybciej.


Pamiętaj, aby przed zakupem zawsze sprawdzać cenę → Najniższe ceny gier znajdziesz na Ceneo.
Kupując za pośrednictwem naszego linku wspierasz rozwój naszego portalu, dziękujemy!


Dzięki, że doceniłeś nasz wkład i przeczytałeś ten wpis do końca! Jesteś częścią naszej społeczności i to od Ciebie zależą nasze dalsze kroki. Możesz nam pomóc:

  • zostawiając komentarz - wiele się nie napracujesz, a my dowiemy się na czym Ci zależy,
  • polub nasz fanpage na Facebooku, żebyś z łatwością otrzymywał informacje o naszej działalności,
  • daj znać znajomym - razem stworzymy wielką społeczność "Testerów Gier",
  • zasubskrybuj nasz kanał YouTube jeżeli chciałbyś, abyśmy publikowali więcej filmów.

Emilia Wyciślak

Polonistka, entuzjastka fantastyki, graczka RPG. W wolnym czasie, którego nie posiadam, pochłaniam dziesiątki książek, gier, filmów i seriali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *