RPG postacią trans? To może być wkrótce możliwe!

Zakaz wstępowania osób trans do amerykańskiej armii był jedną z tych decyzji Trumpa, na którą ludzie odpowiedzieli zdecydowanym protestem. Był to też gest zaskakujący – prezydent deklarował wcześniej wsparcie dla ruchu LGBTQ. Jak to jednak z politykami bywa, kiełbasa wyborcza to jedno, fakty to drugie.

Tym niemniej, decyzja ta spotkała się ze zdecydowanym odzewem – także w świecie gier. Ivory (Dani) Landers ogłosiła właśnie, że wkrótce światło dzienne ujrzy jej najnowszy tytuł: Bloom: Memories. Pracowała nad nim przez ostatnie pięć lat. Sama jest osobą trans – uznała, że to dobry czas na takie ogłoszenie. Jak sama powiedziała, jest to gra o tym, co społeczeństwo o nas wie (czy raczej, czego o nas nie wie) i o tym, o czym jest faktycznie bycie osobą, która urodziła się nie w tym ciele, w którym powinna.

Główna bohaterka gry, Ilana, jest osobą trans – poznajemy ją więc zarówno przed tym, jak zmieniła się fizycznie, jak i wkrótce po.

Gra jest jednocześnie próbą przybliżenia graczowi problemów, z jakimi borykają się ludzie trans, jak i swoiście świeżym tematem, który wypłynął w Stanach Zjednoczonych. Demo gry będzie dostępne za około dwa tygodnie na Steamie – warto zwrócić na niego uwagę.

A wy co sądzicie? Jest to temat istotny dla gier RPG? Spotkaliście się już wcześniej w rozgrywkach z postaciami trans?

 


Pamiętaj, aby przed zakupem zawsze sprawdzać cenę → Najniższe ceny gier znajdziesz na Ceneo.
Kupując za pośrednictwem naszego linku wspierasz rozwój naszego portalu, dziękujemy!


Dzięki, że doceniłeś nasz wkład i przeczytałeś ten wpis do końca! Jesteś częścią naszej społeczności i to od Ciebie zależą nasze dalsze kroki. Możesz nam pomóc:

  • zostawiając komentarz - wiele się nie napracujesz, a my dowiemy się na czym Ci zależy,
  • polub nasz fanpage na Facebooku, żebyś z łatwością otrzymywał informacje o naszej działalności,
  • daj znać znajomym - razem stworzymy wielką społeczność "Testerów Gier",
  • zasubskrybuj nasz kanał YouTube jeżeli chciałbyś, abyśmy publikowali więcej filmów.

Emilia Wyciślak

Polonistka, entuzjastka fantastyki, graczka RPG. W wolnym czasie, którego nie posiadam, pochłaniam dziesiątki książek, gier, filmów i seriali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *